16-08-2023 Wróć na stronę sklepu Artykuły

Jak wykorzystać artykuły sponsorowane przy reklamowaniu firmy?

Tematyczne teksty są bardzo ważnym narzędziem pozycjonowania stron internetowych. Natomiast artykuły sponsorowane można wykorzystać na więcej sposobów. Pozwalają one promować zarówno witrynę firmową, jak i też konkretne usługi, czy produkty. Bez problemu można tworzyć teksty dotyczące wydarzeń związanych z marką. Dodatkowo wysokiej jakości treść pozwala na budowanie wizerunku rzetelnego przedsiębiorstwa, które jest godne zaufania. Do […]

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Na ten adres email prześlemy odpowiedź na Twoje zapytanie.
Jeżeli adresów URL jest kilka rozdziel je przecinkiem.
Wybrana wartość: 200
Przetwarzanie danych osobowych
Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez BackLink24.pl z siedzibą w Krakowie (30-504) przy ul. Kalwaryjska 69 lok. 9, zarejestrowaną w Kraków, nr NIP: 738-214-64-32 na potrzeby i w zakresie niezbędnym do korzystania przeze mnie z usług świadczonych przez BackLink24.pl, w tym na przekazywanie moich danych osobowych podmiotom trzecim, przy pomocy których BackLink24.pl świadczy usługi.
Artykuły sponsorowane
Jak wykorzystać artykuły sponsorowane przy reklamowaniu firmy?

Do podstawowych zalet artykułów sponsorowanych można zaliczyć:

 • łatwość publikacji,
 • niską cenę,
 • szeroki możliwości wykorzystania.

Inwestując w takie teksty, należy jednak brać pod uwagę, że bardzo ważne jest postawienie wysokiej jakości publikacje. Będzie to miało bezpośredni wpływ na efekty, które się uzyska. Właściwie skonstruowany artykuł jest w stanie zaprezentować się odbiorcom, jako profesjonalna firma. Równocześnie można to zrealizować bez konieczności wydawania bardzo dużych pieniędzy, co bywa niezbędne przy innych technikach marketingowych.

Dodatkowo wybierać można takie miejsca, gdzie tekst zostanie opublikowany, które są pozytywnie oceniane w branży. To sposób docierania do odbiorców, którzy są zainteresowani informacjami w konkretnym temacie.

Jakie korzyści przyniesie wykorzystanie tekstów sponsorowanych?

Celem opublikowania tekstu sponsorowanego jest doprowadzenie do sytuacji, w której odbiorca zdecyduje się na wykonanie konkretnej akcji.

Przeczytaj także:  Pozycjonowanie UK – Pozycjonowanie w Wielkiej Brytanii

Do takich akcji ze strony czytelników można zaliczyć:

W celu skłonienia czytających artykuł sponsorowany do wykonania określonego działania niezbędne jest zapewnienie informacji, które są dla niego przydatne. Wzbudzone zainteresowanie jest w stanie sprawić, że odbiorcy będą chcieli pozyskać więcej wiadomości w konkretnym temacie. Wartościowa treść sprawia, że czytanie artykułu nie zostanie potraktowane, jako strata czasu. Wprawdzie artykuł sponsorowany nie jest treścią specjalistyczną, ale jego celem jest zaprezentowanie informacji, które są ciekawe i merytoryczne. Taki tekst ma być związany z branżą, w której działa firma, która decyduje się na jego zamówienie. Pozwala to zaprezentować przedsiębiorstwo na blogach tematycznych, czy portalach branżowych.

To doskonały sposób na dotarcie do bardzo dużego grona odbiorców. Wybranie odpowiednich miejsc, w którym zostanie zrealizowana publikacja, to gwarancja dotarcia do bardzo dużego grona Internautów. Pozwala to zaprezentować informacje o firmie, czy produkcie wielu potencjalnym klientom. Trafia się z przekazem do wybranego segmentu rynku. Takie ukierunkowane działania pozwalają znacznie skuteczniej dotrzeć z przekazem marketingowym do odpowiedniej grupy odbiorców.

Co jest w stanie zapewnić regularne wykorzystanie publikacji artykułów sponsorowanych?

Brak konieczności wydatkowania nadmiernie dużych środków finansowych na zamówienie profesjonalnie przygotowanego artykułu sponsorowanego to możliwość regularnego publikowania tego typu treści. W ten sposób nie tylko można poinformować o istnieniu firmy, ale budować pozytywny wizerunek. W dłuższym okresie pozwala to zbudować znacznie większą rozpoznawalność. Jest to w stanie przekładać się bezpośrednio na korzyści biznesowe. Nie tylko można zwiększyć sprzedaż, ale budować bazę stałych klientów.

Przeczytaj także:  Lazy loading

Wybór artykułów sponsorowanych do regularnego prezentowania przekazu marketingowego jest związany z tym, że nie mają one formy nachalnej reklamy. Internauci są każdego dnia zarzucani rozbudowanym przekazem reklamowym. Bardzo często jest to bardzo nachalna promocja produktów.

Z tego powodu teksty sponsorowane są w stanie zapewnić:

 • pozytywny odbiór firmy,
 • subtelną reklamę produktu czy usługi,
 • zaprezentowanie się z pozycji eksperta w branży.

Dodatkowo teksty sponsorowane mogą być z powodzeniem wykorzystane do realizowania budowy pozycji strony internetowej.

Decydując się na pozycjonowanie, duże znaczenie ma pozyskanie wartościowych odnośników. Wartościowa treść może być publikowana w serwisach, które są znacznie bardziej pozytywnie oceniane przez wyszukiwarkę Google. Pozwala to znacznie ułatwić uzyskanie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Dodatkowo można poprawić sposób postrzegania strony firmowej przez algorytmy wyszukiwarek internetowych.

Publikacja artykułów sponsorowanych
Publikacja artykułów sponsorowanych
Publikacja artykułów sponsorowanych
Publikacja artykułów sponsorowanych

Jak powinien być napisany dobry artykuł sponsorowany?

Stworzenie wartościowego artykułu sponsorowanego nie jest łatwe. Wymaga to umiejętnego połączenia przekazu informacyjnego z reklamowym. Dodatkowo prezentowanie informacji o produkcie czy firmie powinno być subtelne. Wymaga to wykorzystania miękkich form perswazji. Natomiast większa część tekstu musi zawierać wiedzę, która jest ciekawa. Taka będzie przyciągać uwagę. Wybranie odpowiedniego tematu ma duże znaczenie z punktu widzenia tego, co będzie można zaprezentować odbiorcom. Informacje, które mogą ułatwić dokonanie wyboru konkretnej usługi, czy produktu, to sposób na przyciągnięcie uwagi zainteresowanych zakupami.

Natomiast nawet przy poruszaniu skomplikowanej tematyki w artykułach sponsorowanych, wymaga wykorzystania zrozumiałego języka. Taki tekst ma trafić do osób zainteresowanych informacjami z wybranej branży, a równocześnie ma być zrozumiały dla przeciętnej osoby. Dotyczy to również takich osób, które nie są specjalistami w wybranej dziedzinie. Znacznie łatwiej będzie odbierany artykuł, który jest odpowiednio zaplanowany.

Przeczytaj także:  Pozycjonowanie stron Wordpress

Czytelnie zaprezentowana treść pozwala znacznie łatwiej się z nią zapoznać.

Dobry artykuł sponsorowany
Jak powinien być napisany dobry artykuł sponsorowany?

Każdy artykuł sponsorowany powinien być:

 • przydatny,
 • merytoryczny,
 • zrozumiały.

Tak skonstruowana treść jest w stanie wzbudzić zainteresowanie nawet takich odbiorów, którzy nie są na co dzień zainteresowani informacjami z konkretnej branży. Warto brać pod uwagę, że artykuł sponsorowany ma za zadanie uzyskać różnorodne efekty. Przyciągnięcie nowych odbiorców na stronę firmową, to sposób na przedstawienie jej potencjalnym klientom. Zaprezentowanie zalet produktu czy usługi może przełożyć się na większą sprzedaż. Natomiast ciekawa treść sprawia, że czytelnik zyskuje dodatkową wiedzę, która na dodatek jest przydatna.

Jakie znaczenie ma kreowanie wizerunku przedsiębiorstwa?

Kreowanie rozpoznawalności marki ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia tego, jak łatwo będzie można trafić z produktami do klientów. Coraz większa konkurencja na poszczególnych rynkach sprawia, że podejmowanie działań mających na celu zwiększenie wiedzy o firmie ma bardzo duże znaczenie.

Artykuły sponsorowane doskonale nadają się do:

 • promocji firmy,
 • budowania autorytetu marki,
 • przedstawienia zalet produktów językiem korzyści,
 • zwiększenia sprzedaży.

W ten sposób teksty sponsorowane mogą przynosić krótkoterminowe efekty w postaci zwiększonej sprzedaży. Jednak w dłuższym okresie zapewniają rozpoznawalność firmy, czy marki. Dodatkowo taki wizerunek jest powiązany z wiedzą o zaletach produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo. To sposób na zbudowanie bazy odbiorców, którzy będą chętniej decydowali się na skorzystanie z zakupów w konkretnej firmie. Tworzenie bazy stałych klientów, którzy sprawdzają informacje o nowych produktach w ofercie ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia długoterminowych wyników sprzedażowych. Za pośrednictwem artykułu sponsorowanego można bez problemu pozyskać odbiorców zainteresowanych regularnym korzystaniem z firmowego newslettera. Daje to możliwość taniego dotarcia z informacjami o ofercie.

Artykuły sponsorowane
Jakie znaczenie ma kreowanie wizerunku przedsiębiorstwa?
Oceń artykuł
Ocena: 5/5 - Ilość ocen: 1