16-08-2023 Wróć na stronę sklepu Artykuły

Pozycjonowanie Long Tail – Frazy z Długiego Ogona

Pozycjonowanie na długi ogon (ang. „long tail SEO”) to strategia optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych, która polega na celowym targetowaniu długich, specyficznych fraz kluczowych. Czym jest pozycjonowanie na długi ogon (Long Tail) Pozycjonowanie na długi ogon (ang. „long tail SEO”) to strategia optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych, która polega na celowym targetowaniu długich, specyficznych fraz kluczowych. Te […]

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Na ten adres email prześlemy odpowiedź na Twoje zapytanie.
Jeżeli adresów URL jest kilka rozdziel je przecinkiem.
Wybrana wartość: 200
Przetwarzanie danych osobowych
Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez BackLink24.pl z siedzibą w Krakowie (30-504) przy ul. Kalwaryjska 69 lok. 9, zarejestrowaną w Kraków, nr NIP: 738-214-64-32 na potrzeby i w zakresie niezbędnym do korzystania przeze mnie z usług świadczonych przez BackLink24.pl, w tym na przekazywanie moich danych osobowych podmiotom trzecim, przy pomocy których BackLink24.pl świadczy usługi.

Czym jest pozycjonowanie na długi ogon (Long Tail)

Pozycjonowanie na długi ogon (ang. „long tail SEO”) to strategia optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych, która polega na celowym targetowaniu długich, specyficznych fraz kluczowych. Te frazy są zazwyczaj mniej popularne i mają mniej wyszukiwań miesięcznie w porównaniu do krótkich, ogólnych fraz kluczowych. Niemniej jednak, kiedy sumuje się ruch generowany przez wiele takich fraz, może on przewyższyć ruch z pojedynczych, popularnych fraz.

Pozycjonowanie Long Tail
Pozycjonowanie Long Tail
Oto kilka cech charakterystycznych dla strategii pozycjonowania na długi ogon:

Skupienie na niszowych frazach kluczowych: Frazy długiego ogona są zazwyczaj bardzo specyficzne i dobrze określone. Przykładowo, zamiast pozycjonować stronę na „buty sportowe”, strategia długiego ogona mogłaby skupić się na „buty sportowe na bieganie dla kobiet”.

Większa konwersja: Osoby wpisujące długie, specyficzne frazy kluczowe zazwyczaj są bliżej momentu dokonania zakupu. Dlatego ruch generowany przez te frazy ma często wyższy wskaźnik konwersji.

Mniejsza konkurencja: Ze względu na swoją specyficzność, frazy długiego ogona są zazwyczaj mniej konkurencyjne, co oznacza, że łatwiej jest osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Bogatsza treść: Długie frazy kluczowe często wymagają tworzenia bardziej szczegółowej, wartościowej i skupionej na temacie treści, co może przyciągnąć większą liczbę czytelników.

Przeczytaj także:  Pozycjonowanie Prestashop

Pozycjonowanie na długi ogon jest zwykle skuteczną strategią dla małych i średnich firm, które mogą nie być w stanie konkurować w popularnych, ogólnych frazach kluczowych. Jest to również użyteczne dla sklepów internetowych, blogów i innych stron, które mogą oferować unikalne, specyficzne produkty, usługi lub informacje.

Zalety pozycjonowania na długi ogon

Pozycjonowanie na długi ogon (ang. Long Tail SEO) oferuje wiele zalet, które mogą znacząco wpłynąć na skuteczność strategii marketingowej firmy. Oto niektóre z nich:

Mniejsza konkurencja: Długie frazy kluczowe są zwykle mniej konkurencyjne, co oznacza, że łatwiej jest osiągnąć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. To szczególnie korzystne dla małych i średnich firm, które mogą nie być w stanie konkurować w bardziej popularnych, ogólnych frazach kluczowych.

Wyższa konwersja: Użytkownicy, którzy wpisują długie, specyficzne frazy kluczowe, są zazwyczaj bliżej momentu dokonania zakupu. Dlatego też, frazy długiego ogona mogą przynieść wyższy wskaźnik konwersji, mimo że przyciągają mniej ruchu.

Lepsze zrozumienie klientów: Analiza fraz długiego ogona, które przyciągają użytkowników do Twojej strony, może pomóc Ci lepiej zrozumieć, czego szukają Twoi klienci.

Większa różnorodność ruchu: Skupienie się na długich frazach kluczowych może pomóc przyciągnąć do Twojej strony większą różnorodność użytkowników. Choć każda z tych fraz może przynieść tylko niewielki ruch, suma ruchu z wielu różnych fraz może być znaczna.

Długi ogon
Zalety pozycjonowania na długi ogon

Promocja twórczości w treści: Tworzenie treści dostosowanych do długich fraz kluczowych zachęca do twórczości i dostarczania unikalnej, wartościowej treści. Może to z kolei zwiększyć zaangażowanie użytkowników i przyciągnąć nowych czytelników.

Pomimo tych zalet, warto pamiętać, że pozycjonowanie na długi ogon powinno być tylko jednym elementem całościowej strategii SEO. Dla optymalnych rezultatów, powinno być równoważone z innymi strategiami, takimi jak targetowanie na popularne, ogólne frazy kluczowe.

Przeczytaj także:  Pozycjonowanie UK – Pozycjonowanie w Wielkiej Brytanii
Pozycjonowanie Long Tail
Pozycjonowanie Long Tail

Jak wyszukać frazy z długiego ogona?

Oto kilka technik, które możesz użyć do wyszukiwania fraz długiego ogona dla swojej strony:

Korzystaj z narzędzi do badania słów kluczowych: Narzędzia takie jak Google Keyword Planner, Ahrefs, SEMrush czy Moz Keyword Explorer mogą pomóc Ci znaleźć długie frazy kluczowe powiązane z Twoimi głównymi słowami kluczowymi. Wiele z tych narzędzi oferuje szczegółowe informacje na temat liczby wyszukiwań, poziomu konkurencji i innych czynników, które mogą pomóc Ci ocenić, które frazy warto targetować.

Analizuj sugestie wyszukiwania Google: Kiedy zaczynasz wpisywać zapytanie w wyszukiwarce Google, automatycznie pokazuje Ci listę sugestii. Te sugestie są często frazami długiego ogona, które inne osoby już wpisywały. Możesz również skorzystać z funkcji „Podobne wyszukiwania” na dole strony z wynikami wyszukiwania Google.

Sprawdzaj pytania na forach i portalach społecznościowych: Strony takie jak Quora, Reddit czy specjalistyczne fora dyskusyjne mogą być doskonałym źródłem inspiracji do fraz długiego ogona. Sprawdzaj, jakie pytania ludzie zadają na temat Twojego produktu, usługi czy branży i spróbuj stworzyć frazy kluczowe, które odpowiadają na te pytania.

Frazy z długiego ogona
Jak wyszukać frazy z długiego ogona?
Pakiet sklep (M)Pakiet sklep (M)

Pakiet sklep (M)

Pakiet sklep (L)Pakiet sklep (L)

Pakiet sklep (L)

Pakiet sklep (XL)Pakiet sklep (XL)

Pakiet sklep (XL)

Pakiet Firma (M)Pakiet Firma (M)

Pakiet Firma (M)

Używaj narzędzi do generowania fraz kluczowych: Istnieją narzędzia, takie jak Answer The Public, które generują listę pytań i fraz powiązanych z wprowadzonym słowem kluczowym. Te pytania i frazy mogą być doskonałym punktem wyjścia do tworzenia długich fraz kluczowych.

Przeczytaj także:  Pozycjonowanie Włochy

Analizuj swoje własne dane: Jeśli już posiadasz stronę internetową i narzędzia do śledzenia ruchu, takie jak Google Analytics, możesz przeanalizować dane, aby zobaczyć, które frazy długiego ogona już przyciągają użytkowników na Twoją stronę.

Pamiętaj, że kluczem do skutecznego wykorzystania fraz długiego ogona jest ich dokładne dopasowanie do Twojej strony i oferowanych przez Ciebie produktów lub usług. Fraza musi być wystarczająco specyficzna, aby przyciągnąć właściwych użytkowników, ale nie tak niszowa, żeby nikt jej nie szukał.

Frazy long tail
Frazy long tail a intencje wyszukiwania

Frazy long tail a intencje wyszukiwania

Frazy long tail są ściśle powiązane z intencjami wyszukiwania, czyli z tym, czego użytkownik szuka lub co chce osiągnąć, wpisując daną frazę kluczową. Długie frazy kluczowe często wskazują na silniejszą, bardziej konkretną intencję wyszukiwania.

Istnieją trzy główne rodzaje intencji wyszukiwania:
  • Informacyjna: Użytkownik szuka informacji na dany temat. Przykłady fraz long tail związane z intencją informacyjną to „jak gotować ryż basmati” lub „co to jest pozycjonowanie long tail”.
  • Nawigacyjna: Użytkownik chce odwiedzić konkretną stronę internetową. Przykładem może być „semcore blog” lub „login do konta gmail”.
  • Transakcyjna: Użytkownik chce dokonać zakupu lub wykonać inną konkretną akcję. Przykładowe frazy long tail związane z intencją transakcyjną to „kup buty do biegania dla mężczyzn online” lub „zamów pizzę z dodatkowymi oliwkami”.

Zrozumienie intencji wyszukiwania jest kluczowe dla efektywnej strategii SEO, zwłaszcza w kontekście fraz long tail. Długie, specyficzne frazy kluczowe często wskazują na użytkowników, którzy są bliżej podejmowania decyzji – na przykład dokonania zakupu.

Z tego powodu, skupienie się na frazach long tail z intencją transakcyjną może pomóc zwiększyć konwersję na Twojej stronie. Jednak warto również uwzględnić frazy z intencją informacyjną, ponieważ mogą one pomóc przyciągnąć nowych użytkowników, budować autorytet i zwiększać świadomość marki.

Pakiet sklep (M)Pakiet sklep (M)

Pakiet sklep (M)

Pakiet sklep (L)Pakiet sklep (L)

Pakiet sklep (L)

Pakiet sklep (XL)Pakiet sklep (XL)

Pakiet sklep (XL)

Pakiet Firma (M)Pakiet Firma (M)

Pakiet Firma (M)

Oceń artykuł
Dodaj ocenę dla tego artykułu