16-08-2023 Wróć na stronę sklepu Artykuły

Pozycjonowanie Stron Internetowych w Google

Rozważanie warto zacząć od podstaw, czyli odpowiedzi na pytanie czym w zasadzie jest pozycjonowanie? W dużym skrócie terminem skutecznego pozycjonowania stron WWW można określić szereg zasad, metod oraz działań zmierzających do osiągnięcia przez konkretną witrynę jak najwyższej pozycji w darmowych wynikach wyszukiwania (o czym w dalszej części). Czym są działania SEO? Działania SEO, czyli Search […]

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Na ten adres email prześlemy odpowiedź na Twoje zapytanie.
Jeżeli adresów URL jest kilka rozdziel je przecinkiem.
Wybrana wartość: 200
Przetwarzanie danych osobowych
Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez BackLink24.pl z siedzibą w Krakowie (30-504) przy ul. Kalwaryjska 69 lok. 9, zarejestrowaną w Kraków, nr NIP: 738-214-64-32 na potrzeby i w zakresie niezbędnym do korzystania przeze mnie z usług świadczonych przez BackLink24.pl, w tym na przekazywanie moich danych osobowych podmiotom trzecim, przy pomocy których BackLink24.pl świadczy usługi.
Pozycjonowanie Stron Internetowych w Google
Pozycjonowanie Stron Internetowych w Google

Czym są działania SEO?

Działania SEO, czyli Search Engine Optimization (ang. Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek) to jedna ze składowych profesjonalnego pozycjonowania stron. Ich celem jest optymalizacja pod kątem pozycjonowania stron WWW w Google (oraz innych wyszukiwarek) tak, aby mogła być jak najlepiej oceniona przez algorytmy służące do pozycjonowania stron (crawlery), a następnie zaindeksowana na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Czym są wyniki wyszukiwania?

Wspomniane wcześniej wyniki wyszukiwania znane także jako SERP, czyli Search Engine Results Page (ang. strona z wynikami wyszukiwania) są docelowym miejscem dla pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarkach.

Jest to strona WWW generowana w odpowiedzi na zadane przez użytkownika zapytanie dotyczące np. konkretnego produktu, usługi lub informacji. Zawiera poszeregowane według trafności fragmenty pozycjonowanych stron internetowych w wyszukiwarkach wraz z krótkimi opisami oraz przekierowującymi do nich linkami zewnętrznymi. Poszczególne pozycje rankingowe są ustalane właśnie w procesie pozycjonowania.

Czym jest audyt SEO?

Zabiegiem poprzedzającym właściwą optymalizację pozycjonowanych stron WWW jest audyt SEO, nie jest on obowiązkowy ale wysoce zalecany. Jego celem jest uzyskanie informacji o tym jak bardzo pozycjonowana witryna odbiega od norm stawianych przez Google (oraz inne wyszukiwarki). Jego efektem jest wygenerowanie raportu pozwalającego na skuteczne pozycjonowanie stron WWW i zawierającego informacje takie jak:

audyt SEO
Audyt SEO
Pozycjonowanie Stron
Pozycjonowanie Stron

Czym jest optymalizacja SEO?

Optymalizacja strony internetowej będąca przedmiotem działań SEO jest procesem przekształcającym strukturę pozycjonowanych stron tak, aby jak najlepiej spełniała wymagania wyszukiwarek (przede wszystkim Google). Jest to najważniejsza składowa umożliwiająca skuteczne pozycjonowanie stron WWW.

Przeczytaj także:  Pozycjonowanie sklepu na platformie Shoper
Wyróżnić można trzy odrębne etapy:
Przeczytaj także:  Pozycjonowanie WooCommerce
Optymalizacja strony internetowej pod względem wymagań UX
Optymalizacja strony internetowej pod względem wymagań UX
Oceń artykuł
Ocena: 5/5 - Ilość ocen: 1